yangın merdiveni

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

yangın merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni, doğal afet, terör ve acil durumların yaşanması sonucu insanların binalardan güvenli bir şekilde tahliye edilmesi amacıyla tasarlanmış azami öneme haiz uygulamalardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş merkezleri ve yaşam alanları yüksek yapılar haline gelmiştir.

Doğal afet, yangın riski ve acil durumların her zaman  oluşabilme ihtimalini de göz önünde bulundurursak güvenli kaçış ve tahliyenin ne kadar önemli olduğunu görebiliriz, yangın merdiveni güvenli kaçış ve tahliye için hayati önem taşımaktadır ve bu konuyla ilgili gerekli önlemler önceden alınmalıdır. 2009 yılında çıkan bir yönetmelik ile yangın merdivenlerinin zorunlu hale getirilmiştir. Bu zorunlulukla birlikte insanların binalardan tahliye edilmesi sırasında yaşayabilecekleri kazaları önlemek amaçlı yangın merdiveni yönetmeliği  bu  konuda  bilgilendirme yapmaktadır.

Binalardan tahliye sırasında yangın merdivenlerinden düşme, kayma gibi tehlikeleri önlemek İçin yangın merdivenlerinin yapımında kullanılan malzemelerin özenle seçilmesine dikkat edilmelidir. Yüksek  binalarda kullanılan yangın merdivenleri binanın dışına değil bina içine yapılmalıdır. Z tipi ve uygulamaları tercih edilmedir. Bu merdivenlerin basamak yüksekliği 17,5 cm den yüksek olmamalıdır. Aynı şekilde yangın merdivenlerinin basamak genişliği 25 cm den geniş olmamalıdır, yangın merdiveni yönetmeliğinde belirtilen kurallara uyulmadığı taktirde yaşanabilecek olumsuzluklardan firmalar, mimarlar ve mühendisler sorumludur.

Firmamız tarafından yapılan yangın merdivenleri standartlara uygun bir şekilde üretilerek montaj yapılmaktadır. Profesyonel ve alanında uzman ekiplerimizle ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve profesyonel çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.