trafo,transformatör,trafo sistemleri,transformatör sistemleri,elektrik taahhüt

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

trafo sistemi

Trafo Sistemi

Trafo sistemi, genellikle transformatör ya da trafo olarak adlandırılan sistemlerdir, alternatif A.C gerilimin seviyesini frekans değiştirilmeden manyetik indüksiyon yoluyla dönüştürmek için kullanılan ve hareketli mekanizması bulunmayan bir elektrik makinesidir.

Transformatörler genel olarak elektrik enerjisinin iletiminde ve dağıtımında kullanılır. Elektrik enerjisinin santrallerden, son kullanım alanlarına ulaştırılma çalışması sırasında hatlarda ısı şeklinde güç kaybı ve gerilim düşümü olur. Bu durumu asgariye indirmek için güç sabit tutulup gerilimin yükseltilmesi gerekir. Bu akımın düşürülmesi demektir. Böylece hatlarda kullanılmakta olan iletkenlerin kesitleri düşer, kayıplar azalır ve iletken maliyeti dolayısıyla da iletim maliyetleri düşer.

Genel olarak transformatörler elektrik devrelerinde voltaj veya akımı indirmek veya yükseltmek için kullanılmaktadır. Elektronikte ise esas olarak farklı devrelerdeki yükselticileri birleştirmek, doğru akım dalgalarını daha yüksek bir değerdeki alternatif akıma çevirmek ve sadece belirli frekansları iletmek için kullanılır. İzolasyon amacıyla ve bazen de sığaçlar ve dirençlerle beraber kullanılır. Elektrik akım iletiminde, esas olarak voltajı yükseltmek veya düşürmek için kullanılır. Ölçü aletlerinde özel transformatörler kullanılır.

Trafo sistemi uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve alanında uzman ekiplerimizin uyguladığı trafo sistemi çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

 

aradığınız hizmet;

trafo bakımı kaç yılda yapılır

trafo yağı nasıl değiştirilir

trafo bakım periyodu

trafo bakım onarım nasıl yapılır

trafo bakım talimatı

trafo buşing değişimi

hermetik trafo özellikleri

trafo bakımını kimler yapabilir