Paratoner sistemi

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

paratoner sistemi

Paratoner Sistemi

Paratoner sistemi, yapıları yıldırım düşmesinden korumak amaçlı uygulanan sistemlerdir. Elektriğin sivri uçlar tarafından kolay çekilmesi nedeniyle, modern yerleşim alanlarındaki yüksek yapılar uzun yıllar yıldırım düşme ve yıldırımla tahrip olma riski altında kalmıştır. Ancak elektrik yükünün doğruca toprağa iletilmesine dayanan çalışma prensibiyle paratoner sistemleri bu riski ortadan kaldırmıştır ve yıldırımları binalar için tehdit olmaktan çıkarmıştır.

Bu uygulamada binaların en yüksek kısmına yerleştirilen sivri uçlu paratoner üniteleri bakır tele bağlanarak toprağa ulaştırılır ve yıldırım toprağa iletilmiş olur, binaya tehdit oluşturabilecek yıldırım paratonere ve bakır tel yardımıyla da paratonerden toprağa iletilir.

Paratoner uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve alanında uzman ekiplerimizin uyguladığı paratoner sistemi  çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

 

aradığınız hizmet;

paratoner nedir kısaca

paratoner ne işe yarar

paratoner nedir nerelerde kullanılır

paratoner nasıl çalışır

paratoner tesisatı nedir

paratoner çeşitleri

paratoner tesisatı şeması

paratoner fiyatları