kar buz eritme ve don önleme

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

kar buz eritme ve don önleme sistemleri

Kar Buz Eritme Ve Don Önleme Sistemleri

Kullanım alanlarınızın en çok kar alan ve buzlanma olasılığı yüksek olan bölgelerine yerleştirilen yüksek duyarlılıklı elemanlardan aldığı ıslaklık seviyesi ve yüzey sıcaklığı bilgilerini değerlendiren kar buz eritme ve don önleme sistemleri bağıl nem sensörleri ve buz dedektöründen oluşur.

Bakım Gerektirmez;

Kar buz eritme ve don önleme sistemleri, ıslaklık ölçümünün yanı sıra, hava sıcaklığı, kar yağma veya don seviyesine indiği zaman ve ani hava şartları değişimi yaşandığında çalışmaya başlar, erime tamamlandığında durur ve enerji tüketmez. Kar buz eritme ve don önleme sistemleri uygulandığı beton veya asfalt yüzeylere, tuz ve diğer kimyasalların verdiği zararı vermediği gibi sistem tamamen otomatik çalışır, gecikme ve işçilik maliyeti olmaz.

Kar küreme makinaları veya kürek benzeri ekipmana ihtiyaç duyulmadığı gibi gizli buzlanma ihtimaline de fırsat vermez. Kar ve kum yığınları oluşmaz, bakım gerektirmez.

Buzlanmanın önleneceği zeminde ısıtıcı kabloların zemin kaplaması altına döşenmesinin ardından otomatik sıcaklık ve nem kontrolüyle sorun güvenli olarak giderilir.

nerelere uygulanır?

Kar buz eritme ve don önleme sistemleri, zemin kaplamasının (beton, asfalt, seramik vs.) 4 cm. ile  10 cm. altına yerleştirilen ısıtıcı kablolar ile ısıtılan zeminde buz oluşumu ve kar birikimi önlenir. Kablonun cinsi ve gücü, döşeme aralıkları, zeminden kaç cm. aşağıda döşeneceği, nasıl kontrol edileceği gibi hususlar tasarımın temelini oluştururlar.

Kar buz eritme ve don önleme sistemi nem ve sıcaklık bilgisinin alındığı sensör ve programlanabilen termostattan oluşan buz dedektörü ile otomatik olarak kontrol edilmektedir. Isıtıcı kablolar sistemden alınan bilgiye göre devreye girerek zeminde oluşan kar ve buzu önler.

nasıl devreye girer?

Zeminde sadece buzlanma riski oluştuğunda sistem devreye girmektedir. Sistemin kontrollü çalışması nedeniyle enerji tüketimi optimize edilir.Isıtıcı kablo sistemi kuru soğuklarda veya buzlanma riski olmayan havalarda çalışmayarak enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Kar buz eritme ve don önleme sistemi uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve alanında uzman ekiplerimizin uyguladığı Kar buz eritme ve don önleme sistemi çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

aradığınız hizmet;

kar buz eritme sistemleri ankara

kar buz eritme sistemleri fiyatları

kar eritme yöntemleri

oluk ısıtma sistemleri

kar buz eritme sistemleri

çatı ısıtma sistemleri

erzurum çatı ısıtma kablosu

çatıdaki kar nasıl eritilir