ac,alternatör,dc,jeneratör firmaları,jeneratör fiyatları,jeneratör

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

jeneratör sistemi

Jeneratör Sistemi

Jeneratör sistemi, mekanik hareketi elektrik enerjisine çevirerek elektrik üreten sistemdir, alternatör ve motordan meydana gelen makinalara jeneratör denir. Jeneratörlere, ışık enerjisini elektriğe çeviren fotoelektrik hücreleri, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinalar, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren bataryalar, ısı enerjisini elektrik enerjisine çeviren termoelektrik jeneratörler ve dizel jeneratörler de dahildir.

Dinamo olarak adlandırılan elektromanyetik jeneratörlerde bir bobin, manyetik alan içinde indüksiyon çizgilerini kesecek biçimde, belirli bir eksende hareket ettirilir. Elektrostatik jeneratörde (Van de Graaf jeneratörü, Wimshurst makinası) mekanik enerji, elektrostatik indüksiyon yada sürtünmeyle ortaya çıkan eşit ve zıt elektriği yüklere bölünerek kullanılır.

En küçük güçlerden en büyük güçlere kadar farklı ihtiyaçlara göre, farklı büyüklük ve kapasitelerde jeneratör imalatı jeneratör firmaları tarafından yapılarak istenilen özelliklere göre jeneratör fiyatları da değişim göstermektedir. Alternatif akım (dalgalı akım) AC üreten makinalar alternatör olarak adlandırılır, doğru akım üreten makinalar ise (doğru akım) DC jeneratörleri yada dinamo olarak adlandırılır. Elde edilen (alternatif akım) AC veya (doğru akım) DC olsada elektrik enerjisinin kaynağı aynıdır. Sadece makinanın yapım ve tasarımları farklıdır. Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren jeneratörler alternatif akım AC jeneratörleri ve doğru akım DC jeneratörleri olarak ikiye ayrılır.

Günümüzde elektrik enerjisinin büyük bir bölümü AC jeneratörlerle üretilir. Bu jeneratörlere alternatör de denilir. Alternatörlere, senkron jeneratörler de denilir, su ve buhar enerjisi ile güç elde eden santraller de ana jeneratörlerdir. Çünkü trafolar ile alternatif voltaj kolay bir şekilde yükseltilir veya düşürülür. Elektrik enerjisinin, nakli sırasında uzun mesafelere taşınması için yüksek voltaj, dağıtım ve kullanım için düşük voltaj gerekir, işte tam olarak bu yüzden düşürücülere veya yükselticilere ihtiyaç duyulur.

Jeneratör sistemleri uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve alanında uzman ekiplerimizin uyguladığı Jeneratör sistemleri çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.