Işık köprüsü

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

ışık köprüsü

Işık Köprüsü

ışık köprüsü, sahne içerisinde bulunan farklı bölgeleri istenilen şiddette aydınlatmak için kullanılacak ışık kaynaklarının bağlandığı çelik sistemleridir. Işık köprüsü, çelik halatlar ve bir tambur yardımıyla hareket ettirilir. Işık kaynaklarının bağlı olduğu ışık köprüsünden gelen çelik halatların tambur üzerindeki makara sistemine sarılmasıyla aşağı,yukarı veya sağa,sola hareket sağlanmaktadır.

Işık köprüsü, sahne performansı öncesinde veya performans esnasında gereksinimlere göre istenilen ölçüde dikey ve yatay hareket ettirilerek performansta da bir bütünlük sağlanmış olur. Sahne mekanik sistemlerinde kullanılacak ışık kaynakları bu ışık köprülerine takılır. Işık köprüleri sisteminde bulunan ışık kaynaklarının beslemeleri kablo tavalarıyla taşınarak hareket esnasında besleme kablolarının birbirlerine karışmasını önleyen ve kabloların toplanmasını sağlayan makas sistemleri bulunur. Işık köprüsünde bulunan makas sayısının adeti ışık köprüsün uzunluğu ve ışık köprüsünde bulunan ışık kaynağı adetine göre değişiklik göstermektedir.

Işık köprüsü uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve alanında uzman ekiplerimizin uyguladığı ışık köprüsü çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.