hamam ve sauna ısıtma

Profesyonel İş Birliği İçin Bize Ulaşın!

hamam ve sauna ısıtma sistemleri

Hamam Ve Sauna Isıtma Sistemleri

Sıcaklığa ihtiyaç duyulan hamam ve sauna ısıtma sistemleri termostat yardımıyla, anında sıcaklığı hissedebilirsiniz. Türk hamamları, saunalar, masaj salonları, villalarda kullanılan hamamlar, ev banyolarının bir kısmının hamam haline getirilmesiyle oluşturulan hamamlar, butik otel yada spa merkezlerinde bulunan hamamların her mevsim ısıtılmaya ve düzenli bir ortam sıcaklığında işletilmesine ihtiyaç vardır. Bu noktada en çok kullanılan hamam ve sauna ısıtma sistemleri sulu ve elektrikli sistemlerdir. Sulu sistemler ile elektrikli ısıtıcılı kablolar ile yapılan hamam ve sauna ısıtma arasında kurulum maliyeti, işletme giderleri, rejim süresi, güvenlik, bölgesel sıcaklık kontrolü, kurulum süreçleri gibi pek çok fark bulunmaktadır.

Nasıl ısıtılır?

Hamamlarda, hamam ve sauna ısıtma sistemleriyle ısıtılacak bölgeler; göbek taşı, sırt bölgesi ve zemin bölgesidir. Hamam ısıtmasında elektrikli ısıtıcı kablolar ile göbek taşı, oturma ve sırt dayama alanları bir birinden bağımsız kontrol edilebilmektedir. Bu kontrol kolaylığı ile ısıtma maliyeti düşürüldüğü gibi konfor üst seviyeye çıkarılmıştır, örnek olarak göbek taşı 60 derece tutularak, oturma ve sırt dayama alanları 40 dereceye ayarlanabilir.

Hamam ve sauna ısıtma sistemi kablolarının esnek yapıları, uzun ömürlü oluşları ve yüksek ısı iletim değerleri ile hamamlarda konforlu, ekonomik, kullanımı kolay, otomatik ve sağlıklı ısıtma imkanı sunmak amacıyla tasarlanmışlardır. Hamam ve sauna ısıtma sistemlerinin başlıca özellikleri;

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma sistemlerinin kurulumu kolaydır. Sulu sistemlerde olduğu gibi makine dairesine ve tesisata gerek olmadığı gibi sistem bakım gerektirmez.

Kısa sürede ısınır

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma sistemi devreye alındığı anda ısınmaya başlar ve çok kısa sürede hamam kullanılmaya hazır hale gelir. ( mermerin ısınması 20-30 dk, hamamın kullanma açılması 1-2 saat) Bununla beraber sulu sistemlerde hamamın kullanma hazır hale gelmesi için yaklaşık 24 saate ihtiyaç vardır, bu nedenle elektrikli hamam ısıtma hamamlar için ideal bir ısıtma şeklidir.

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma sistemleri uzun ömürlüdür, ısıtıcı kablolar tam koruma zırhlı, su geçirmez, zemin altında uzun yıllar çalışmak için tasarlanmış ve üretilmiştir. Dışarıdan bir müdahale olmadığı takdirde bina yaşı ile eşdeğer ömrü vardır.

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma sistemleri gelişmiş sıcaklık kontrolüne imkan sağlar. Akıllı termostatlar ile istenilen bölge birbirinden bağımsız farklı sıcaklıklarda çalıştırılabilir. Hamam girişine konulan akıllı termostatlar ve sensörler aracılığı ile hassas sıcaklık kontrolü yapılmakta ve sistem istenilen değerlerde çalışmaktadır. Termostat üzerinden sıcaklığı görebilir, istenilen zamanda otomatik çalıştırabilir veya durdurabilirsiniz.

Güvenlik,

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma sistemleri güvenlidir. Elektrikli hamam ve sauna ısıtmasında kullanılan ısıtıcı kablolar, hamam gibi ıslak ve nemli alanlarda, yoğun çalışma temposunda, uzun seneler çalışması için tasarlanmış ve üretilmişlerdir. Bu nedenle ısıtıcı kabloların arıza vermemesi ve uzun ömürlü olması için tüm güvenlik ve izolasyon kaplamaları yapılmıştır.

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma sisteminin arıza yapması kuruluma bağlı olarak düşük bir ihtimal olsa da elektrikli ısıtma sistemlerinde arızanın nerede olduğunu bulmak gerekli ekipmanlarla çok basittir, bu nedenle tamiri de daha az zahmetli olarak gerçekleşmektedir

Elektrikli hamam ve sauna ısıtma uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Eğer siz de avantajlı fiyat ve alanında uzman ekiplerimizin uyguladığı elektrikli hamam ve sauna ısıtma çözümlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

aradığınız hizmet;

türk hamamı yapımı fiyatları

hamam nasıl ısıtılır

ev tipi hamam maliyeti

hamam ısıtma tesisatı

hamam tesisatı nasıl yapılır

hamam ısıtma projesi

hamam yerden ısıtma projesi

hamam kaç metrekare olmalı